сховати меню

Введення ондансетрону в схему пероральної регідратаційної терапії у дітей із гострим гастроентеритом

сторінки: 31

Мета

Проаналізувати ефективність лікування ондансетроном у дітей із гострим гастроентеритом у відділенні невідкладної допомоги, оцінити його вплив на частоту введення внутрішньовенних розчинів та госпіталізації.

Пацієнти і методи

Пацієнти, у яких початкова пероральна регідратаційна терапія була неуспішною, надалі (під час очікування на подальше обстеження) отримали ондансетрон, після цього було повторено спробу проведення пероральної регідратаційної терапії. Дані збирали впродовж 6 тижнів у 2009 році. Ці результати порівнювали з даними, одержаними протягом періоду такої ж тривалості у 2008 році, під час якого діти отримували пероральну регідратаційну терапію без протиблювального засобу. У дослідженні оцінювали такі параметри, як частота введення внутрішньовенних розчинів та госпіталізації.

Результати

У групі дітей, які приймали ондансетрон, частота введення внутрішньовенних розчинів скоротилася на 19%, а частота госпіталізацій – на 1,6%. Серед дітей, які вживали ондансетрон, у 79% було успішно проведено пероральну регідратаційну терапію.

Висновки

Включення ондасетрону в стандартизовану схему пероральної регідратаційної терапії ефективно знижувало частоту введення внутрішньовенних розчинів дітям із гастроентеритом, а також частоту їх госпіталізації.

Mullarkey C., Crowley E., Martin C. The addition of ondansetron to a oral rehydration protocol for children with acute gastroenteritis. Ir Med J. 2013 Oct; 106 (9): 266-8

Поділитися з друзями:

Партнери