сховати меню

Пероральний ондансетрон у лікуванні дітей віком від 3 місяців до 5 років із діареєю і блюванням: рандомізоване контрольоване дослідження

сторінки: 32

Мета

Визначити, наскільки пероральний ондансетрон сприяє успішній регідратації у маленьких дітей із діареєю.

Пацієнти і методи

У рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження були включені діти (n = 170) віком від 3 місяців до 5 років із діареєю, що супроводжувалася блюванням та зневодненням. Усім дітям проводили стандартну регідратаційну терапію відповідно до рекомендацій ВООЗ. Крім того, їх було рандомізовано на дві групи. У першій групі діти отримали одноразово ондансетрон (n = 85), у другій – плацебо (n = 85).

Первинними результатами дослідження були: неефективність пероральної регідратаційної терапії, введення внутрішньовенної рідини поза графіком, кількість розчину для пероральної регідратації протягом 4 год. Вторинні результати дослідження включали тривалість корекції зневоднення, кількість епізодів блювання, побічні реакції та задоволеність результатом осіб, які доглядали за дитиною.

Результати

Неефективність пероральної регідратаційної терапії була меншою у групі дітей, яким призначили ондансетрон, у порівнянні з дітьми, які отримували плацебо (31% vs 62%; P < 0,001; відносний ризик 0,50, 95% довірчий інтервал [ДІ] 0,35-0,72). Обсяг споживання пероральних регідратаційних розчинів був більшим у групі ондансетрону (645 мл vs 554 мл; середня різниця 91 мл; 95% ДІ: 35-148 мл). У групі пацієнтів, які вживали ондансетрон, також спостерігалася швидша регідратація, фіксувалося менше епізодів блювання та кращою була задоволеність терапією осіб, які доглядали за дитиною.

Висновки

Одноразова доза ондансетрону, введеного перед початком регідратаційної терапії дітям віком до  5 років із діареєю і блюванням, сприяє кращій пероральній регідратації.

Danewa A.S., Shah D, Batra P., Bhattacharya S.K., Gupta P. Oral ondansetron in management of dehydrating diarrhea with vomiting in children aged 3 months to 5 years: a randomized controlled trial. J Pediatr. 2016 Feb; 169: 105-109.e3

Поділитися з друзями:

Партнери