сховати меню

Фактори ризику смерті немовлят, пов’язаної зі сном, вдома та поза його межами

сторінки: 32

Смерть немовлят, пов’язана зі сном, охоплює такі поняття, як синдром раптової смерті немовлят, випадкові асфіксія і удушення у ліжку та смерть від інших нечітко зрозумілих причин. У США на смерть, пов’язану зі сном, припадає близько 3500 смертей немовлят щороку.

Для вивчення різниці у факторах ризику смерті немовлят вдома та поза його межами здійснено поперечний (перехресний) аналіз інформації за 2004-2014 роки із національної бази даних щодо реєстрації дитячої смертності та запобігання їй. Головним об’єктом дослідження було місце перебування дитини (вдома чи поза його межами) в момент смерті. Первинними результатами дослідження були відомі фактори ризику смерті немовлят: поза під час сну, місце сну (наприклад, дитяче ліжко), об’єкти в навколишньому середовищі, сон в одному ліжку з дорослими.

Проаналізовано 11 717 смертей. Серед немовлят, які померли поза межами дому, вища частота смерті була у випадках використання візочків/автокрісел для дитини (скореговане відношення шансів [СВШ] 2,6; 95% довірчий інтервал [ДІ] 2,1-3,4; р < 0,001) та перебування дитини у інших місцях (підлога, матрац, подушка) (СВШ 1,9; 95% ДІ 1,5-2,3; р < 0,001), а також у випадках сну дитини на животі (СВШ 1,1; 95% ДІ 1,02-1,27; р = 0,02).

Таким чином, батьків і осіб, які опікуються дітьми, слід навчати правильному розміщенню дитини під час сну поза межами дому: у позі на спині та у дитячому ліжку/люльці, а не у візочку чи автокріслі.

Kassa H. et al. Risk factors for sleep-related infant deaths in in-home and out-of-home settings. Pediatrics. 2016; 138 (5)

Поділитися з друзями:

Партнери