сховати меню

Використання пробіотиків для профілактики алергії: систематичний огляд і мета-аналіз рандомізованих контрольованих випробувань

сторінки: 31

Висока і постійно зростаюча поширеність алергічних захворювань є тягарем для системи охорони здоров’я, оскільки ця патологія зумовлює високі прямі й непрямі витрати, а також погіршення якості життя. За даними численних досліджень, для профілактики алергічних захворювань можна використовувати пробіотики.

З метою систематизації доказів на користь застосування пробіотиків для профілактики алергії було проведено мета-аналіз результатів таких досліджень і систематичний огляд даних рандомізованих випробувань з оцінки ефективності призначення пробіотиків вагітним, жінкам, що годують грудьми, та/або дітям.

У ході пошуку в Кокранівському центральному регістрі контрольованих досліджень і базах даних Medline та Embase із 2403 статей, опублікованих до грудня 2014 року, було відібрано 29 досліджень, які відповідали заздалегідь обумовленим критеріям включення для аналізу. Як свідчать їх результати, прийом пробіотиків сприяв зниженню ризику розвитку атопічного дерматиту у дітей раннього віку за умови використання жінками протягом останнього триместру вагітності (відносний ризик [ВР] 0,71; 95% довірчий інтервал [ДІ] 0,60-0,84), матерями-годувальницями (ВР 0,57; 95% ДІ 0,47-0,69) і введення немовлятам (ОР 0,80; 95% ДІ 0,68-0,94). Даних щодо впливу пробіотиків на інші прояви алергії або частоту небажаних ефектів не виявлено.

Отже, призначення пробіотиків вагітним жінкам, матерям-годувальницям та/або немовлятам знижує ризик розвитку атопічного дерматиту у дітей раннього віку.

Cuello-Garcia C.A., Brożek J.L., Fiocchi A. et al. Probiotics for the prevention of allergy: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials. J Allergy Clin Immunol. 2015; 136(4): 952-61.

Поділитися з друзями:

Партнери