сховати меню
Розділи: Огляд Теми: Алергологія

Комбіноване застосування назального спрею мометазону фуроату та назального спрею оксиметазоліну: короткочасна ефективність і безпечність використання при сезонному алергічному риніті

сторінки: 49

Алергічний риніт та пов’язана з ним закладеність носа негативно впливають на життя пацієнтів. Інтраназальне застосування кортикостероїду мометазону фуроату у вигляді назального спрею (МФНС) ефективне для ліквідації симптомів алергічного риніту, включаючи закладеність носа, у свою чергу інтраназальний деконгестант оксиметазолін (ОМЗ) ефективний проти закладеності носа, але комбінація цих препаратів не була повністю вивчена. Це дослідження було розроблено для оцінки ефективності комбінації МФНС та ОМЗ для полегшення симптомів сезонного алергічного риніту.

Матеріали і методи

У фазі 2 контрольованого клінічного випробування методом рандомізації було розподілено підлітків та дорослих (≥ 12 років, із сезонним алергічним ринітом в анамнезі протягом не менш ніж 2 роки) на групи для застосування препаратів за такими схемами: МФНС 1 раз на день (200 мкг) + 3 впорскування у кожний носовий хід ОМЗ 0,05% (МФНС + ОМЗ 3); МФНС 1 раз на день + 1 впорскування в кожний носовий хід ОМЗ (МФНС + ОМЗ 1); МФНС 1 раз на день; ОМЗ 2 рази на день; плацебо протягом 15 днів з 1-тижневим контролем. Кінцевими точками дослідження були моментальна зміна загальної оцінки назальних симптомів від базового рівня вранці/ввечері (далі – моментальна зміна симптомів) протягом 1-15 днів і зміна площі під фармакокінетичною кривою (AUC (0-4 год)) від початкового рівня в перший день закладеності носа.

Результати та їх обговорення

У 705 осіб обидві комбінації препаратів зменшували показники моментальної зміни симптомів протягом 1-15 днів значно більшою мірою, аніж застосування лише ОМЗ 2 рази на день або плацебо (р ≤ 0,002). Середня стандартизована AUC (0-4 год) у 1-й день закладеності носа змінилася від вихідного рівня значно більшою мірою у разі застосування комбінації препаратів та ОМЗ 2 рази на день (МФНС + ОМЗ: -0,92; МФНС + ОМЗ 1: -0,80; ОМЗ 2 рази на день: -1,06) у порівнянні з плацебо (-0,57) і МФНС 1 раз на день (-0,63). Комбінації препаратів та МФНС 1 раз на день були значно ефективнішими щодо моментальної зміни симптомів протягом кожного тижневого періоду; ефекти ОМЗ 2 рази на день перевершили плацебо на першому тижні. Виявлено незначну кількість побічних ефектів, схожих при різних схемах лікування; у одного пацієнта, який використовував МФНС 1 раз на день, і одного із групи плацебо розвинулися тяжкі побічні реакції, але вони оцінені як такі, що не пов’язані з проведеним лікуванням.

Висновки

Комбінація МФНС із ОМЗ полегшує симптоми сезонного алергічного риніту, включаючи закладеність носа, і має швидший початок дії, ніж МФНС 1 раз на день, а також характеризується кращою стійкою ефективністю, ніж ОМЗ 2 рази на день.

Meltzer E.O., Bernstein D.I., Prenner B.M., Berger W.E., Shekar T., Teper A.A. Allergy & Asthma Medical Group & Research Center, San Diego, California 92123, USA. Am J Rhinol Allergy. 2013 Mar-Apr; 27 (2): 102-8. doi: 10.2500/ajra.2013.27.3864

Матеріал вперше опубліковано в журналі «Клінічна імунологія. Інфектологія. Алергологія» № 4 (101) 2017

Поділитися з друзями:

Партнери