скрыть меню

Результати проекту «Здоровий зір»: половина українських школярів потребують вирішення проблем із зором

страницы: 19-20

Близько 90% інформації про навколишній світ людина отримує через зір. Порушення зору заважають дитині пізнавати цей світ, нормально спілкуватися, навчатися, а за відсутності лікування можуть призвести до тяжких ускладнень і навіть до сліпоти. На жаль, за прогнозами вчених, до 2020 року близько третини населення планети матимуть діагноз «короткозорість». В Україні ця проблема також набула надзвичайної гостроти.

13 березня 2018 року у Києві відбулася презентація результатів соціального проекту «Здоровий зір 2017», проведеного під егідою національної мережі оптик «Люксоптика» та Українського медичного клубу.

Основні цілі проекту:

  • Виявити і систематизувати випадки погіршення зору у школярів України.
  • Сформувати в українців культуру відповідального ставлення до здоров’я органів зору.
  • Провести первинну діагностику дітям із навчальних закладів України.

За період із вересня 2016 р. по грудень 2017 р. лікарі-офтальмологи «Люксоптики» провели діагнос­тику зору у 3300 школярів віком від 6 до 18 років. Програма охопила понад 20 шкіл у Києві, Харкові та Львові.

Отримані дані показали, що 50% дітей, яким провели первинну діагностику, мають поганий зір. Половина обстежених – діти віком від 10 років; у 40% із них подібні проблеми виявлено вперше, а 10% дітей уже мали патологію та носили окуляри або контактні лінзи.

«25% дітей, у яких були виявлені порушення зору вперше, знали, що мають поганий зір, але не говорили про це батькам через страх носити окуляри. Тому якщо навіть дитина не скаржиться на поганий зір, це не означає, що у неї все добре.

Батькам необхідно проявити відповідальність щодо здоров’я своїх дітей. Дорослий може прийти самостійно перевірити зір, а дитина – ні. Саме від батьків і їхньої позиції стосовно здоров’я дитини залежить, наскільки здорову націю ми отримаємо у підсумку», – наголосила головний лікар націо­нальної мережі оптик «Люксоптика» Лариса Харченко.

Щороку кількість дітей зі слабким зором в Україні збільшується на 230-250 тисяч. За результатами дослідження:

  • 48% школярів у віці від 10 років уже мають короткозорість середнього ступеня;
  • 38% обстежених школярів мають підозру на гіперметропію (далекозорість);
  • у 21% виявлено інші види аномалій зору.

«Більшість проблем із зором з’являються саме у шкільний період, коли очі дитини зазнають колосального навантаження. В Україні вживається дуже мало профілактичних заходів щодо збереження зору у школярів. Ми повинні думати про якість життя наших дітей», – прокоментував ситуацію президент Асоціації дитячих офтальмологів України, професор Сергій Риков.

Ініціатори проекту «Здоровий зір» підкреслюють важливість уважного ставлення до проблеми порушення зору у дітей. Адже у 60% випадків захворювання очей у дітей можна вилікувати або ж запобігти їм завдяки профілактиці. Саме тому фахівці радять регулярно слідкувати за зором і щороку відвідувати лікаря-офтальмолога.

«Рання діагностика дає змогу запобігти ускладненням, а значить, зберегти здоров’я дитини. Ми зіткнулися з проб­лемою, коли не всі батьки вважають, що це потрібно. Тому, шановні батьки, ви маєте бути соціально відповідальними за своїх дітей та їхнє майбутнє», – закликав президент Українського медичного клубу Іван Сорока.

«За час реалізації проекту у Києві 90% батьків надали згоду на проведення діагностики дитини. Але коли ми запропонували батькам прийти на це обстеження разом із дитиною до школи, цифри нас просто вразили. Усього-на-всього 10% батьків прийшли разом із дитиною, щоб поспілкуватися з лікарем та отримати первинну консультацію. Наше завдання – змінити цю цифру», – додала голова громадської організації «Соціальна справедливість» Алла Шлапак.

Проект «Здоровий зір» має довгострокові цілі. Уже цього року програма охопить школи із Київської області. А найближчим часом організатори планують розпочати онлайн-консультації для батьків із питань підтримки та збереження зору.

Довідка

Мережа оптик «Люксоптика» наразі є безумовним лідером на оптичному ринку України. Перший магазин був відкритий у Харкові 1994 року, а зараз мережа нараховує 142 оптики у 34 містах України. Основним акцентом для «Люксоптики» є турбота про зір. Тому місія компанії – це формування в українців культури дбайливого ставлення до здоров’я органів зору. У кожній оптиці працює професійний лікар-офтальмолог, функціонують 17 центрів корекції зору з апаратним лікуванням та іншими процедурами з корекції зору. Компанія регулярно впроваджує нові сервіси для своїх клієнтів, щоб кожен оцінив зручність купівлі в оптиках і завжди дбав про здоров’я своїх очей.

Наш журнал
в соцсетях: